Globālā pētniecība

Mēs īstenojam nepārtrauktu pētniecības programmu, kurā tiek izmantotas daudzveidīgas pētnieciskās metodes, lai noskaidrotu patērētāju viedokli un sajūtas, kas mums palīdz neatpalikt no jaunākajām idejām, tendencēm un inovācijām.

2006./2007. gadā mēs veicām seksuālās labsajūtas pētījumu un aptaujājām 26 000 cilvēku vecumā no 16 gadiem 26 valstīs. Lūk, ko mēs noskaidrojām.
Tātad, vai cilvēki ir seksuāli apmierināti?

Sekss visā pasaulē varētu būt labāks. Acīmredzot, mēs esam zaudējuši savu piedzīvojumu garu, libido un interesi.

Sešdesmit procenti no mums apgalvo, ka sekss ir aizraujoša, patīkama un svarīga dzīves sastāvdaļa. Taču tikai 44 procenti cilvēku ir patiesi apmierināti ar savu seksuālo dzīvi.

Mēs noskaidrojām, ka mūsu apmierinātība ar savu seksuālo dzīvi novecojot sarūk, un tas vairāk raksturīgs vīriešiem nekā sievietēm. Tas ir daļēji tāpēc, ka ilgstošās attiecībās mēs sākam nodarboties ar seksu retāk.

Mums šī nodarbe sāk šķist mazāk aizraujoša un pārāk vienveidīga. Interesanti, ka bērnu ienākšanai ģimenē nav negatīvas ietekmes uz apmierinātību.

Kādi ir apmierinātības fiziskie veicinātājfaktori?

 • Stresa neesamība un laba garīgā un fiziskā veselība
 • Stresa neesamība, kas atvieglo orgasma sasniegšanu
 • Seksuālās disfunkcijas neesamība
 • Seksa un priekšspēles biežums

 

Kopumā mums vajadzīga dzīve bez stresa un laba garīgā un fiziskā veselība.

Orgasma sasniegšana ir svarīgākais seksuālās apmierinātības veicinātājfaktors. Tikai 48 procenti aptaujāto atzina, ka viņi parasti sasniedz orgasmu. Globālā mērogā vīrieši sasniedz orgasmu divas reizes biežāk (64 procenti) nekā sievietes.

Saskaņā ar mūsu konstatējumiem vēl viens svarīgs komponents ir erekcijas uzturēšana un pietiekama lubrikācija, lai varētu izbaudīt seksu. Trīsdesmit četri procenti aptaujāto sieviešu kādā savas dzīves posmā ir izjutušas vaginālo sausumu; 24 procenti vīriešu ir grūtības sasniegt erekciju, un 29 procentiem — to uzturēt.

Arī pietiekami biežs sekss, tāpat kā pietiekama priekšspēle, iespaido abu dzimumu apmierinātības līmeni. Seksa biežums un seksuālā apmierinātība sasniedz savu augstāko punktu vecumā no 20 līdz 34 gadiem, taču to nozīme nemazinās, cilvēkiem novecojot: arī pēc 65 gadu sasniegšanas cilvēki nodarbojas ar seksu biežāk nekā reizi nedēļā. Seksa biežums dažādās valstīs ir atšķirīgs.

Kādi ir apmierinātības emocionālie veicinātājfaktori?

 • Tuvības sajūta ar partneri
 • Aizraujoša seksuālā dzīve
 • Seksuālās disfunkcijas neesamība
 • Veiksmīga pirmā seksuālā pieredze

Seksuālās prioritātes mainās. Mēs tiecamies pēc maiguma un izsmalcinātības pilnvērtīgās seksuālajās attiecībās ar partneri, kā arī romantikas un drošības sajūtas guļamistabā.

Tuvības sajūta ar partneri, sajūta, ka mūs mīl, ciena un ka mēs esam drošībā, — tas viss spēcīgi ietekmē mūsu spēju gūt seksuālu apmierinājumu.

Savstarpējā cieņa ir būtisks seksuālās apmierinātības priekšnoteikums. Astoņdesmit divi procenti no seksuāli apmierinātajiem cilvēkiem apgalvo, ka seksa laikā partneris izturas pret viņiem ar cieņu. Trīsdesmit deviņi procenti aptaujāto vēlas saņemt vairāk mīlestības un romantikas; 36 procenti vēlas pilnvērtīgi pavadīt vairāk laika divatā ar partneri; 31 procents vēlas vairāk jautrības un labāku komunikāciju un intimitāti ar savu partneri, un 29 procenti — augstāku dzimumtieksmi. Trīsdesmit septiņi procenti vēlas izjust mazāk stresa un noguruma.


Svarīgi ir arī tas, cik aizraujoša ir seksuālā dzīve, tomēr šī kritērija nozīme attiecību gaitā mazinās. Cilvēki, kuri attiecībās aizvadījuši vairāk nekā 3 gadus, parasti ir atvērtāki eksperimentēšanai. Svarīgi rūpēties par to, lai jūsu seksuālā dzīve būtu pēc iespējas aizraujošāka. Piecdesmit trīs procenti no mums atzīst priekšrocības, ko sniedz eksperimentēšana seksuālajā dzīvē, izmantojot priekšspēli, masāžu, seksuālās fantāzijas vai sasiešanu.

Ko tas viss nozīmē?

Mums visiem ir jāvelta vairāk laika un enerģijas mūsu seksuālajai dzīvei, un te neiztikt bez lielākas devas romantikas un prieka! Mēs visi cenšamies būt mazāk sasaistīti, kā arī atvērtāki un zinošāki par to, kā gūt un sniegt vairāk baudas.

Mums arī būtu jāapsver iespēja izmantot produktus, kas uzlabo mūsu seksuālās dzīves kvalitāti. Divas trešdaļas cilvēku nelieto produktus, kas uzlabo viņu seksuālo dzīvi, taču puse no mums to vēlētos.

Kā gūt vairāk baudas?
Kā norādīts iepriekš, seksuālās apmierinātības pamatelementi ir šādi:

 • Fiziskā un emocionālā veselība
 • Tas nozīmē labu vispārējo veselības stāvokli un stresa neesamību
 • Fizioloģiskās problēmas
 • Tas nozīmē, ka nav seksuālas disfunkcijas
 • Emocionālās attiecības
 • Tas nozīmē justies mīlētam un cienītam un justies brīvi un droši savās attiecībās
 • Aizrautība

Tas nozīmē pietiekami daudz aizrautības, daudzveidības un jautrības!

Durex var palīdzēt jums sasniegt seksuālo apmierinātību daudzos veidos. Sāksim ar fizisko un emocionālo veselību: lai gan mēs nevaram to tieši ietekmēt, mēs pilnībā saprotam, cik tā ir svarīga. Mēs iesakām jums nesteidzīgi padomāt par šo elementu un apsvērt, kā tas varētu ietekmēt jūsu personīgo apmierinātības līmeni. Kas attiecas uz fiziskām problēmām, Jūs varat iepazīties ar mūsu produktiem, kas paredzēti gan vīriešu, gan sieviešu seksuālās disfunkcijas novēršanai.

Kopsavilkums

Mēs ceram, ka mūsu pētījuma rezultāti bija ne tikai interesanti, bet arī aktuāli. Cerams, tie sniegs labāku priekšstatu par to, kā sasniegt augstāko apmierinātības līmeni. Tas ietver gan fiziskus, gan emocionālus elementus un izpratni par to, kas ir vispiemērotākais tieši jums. Dažiem no mums tas nozīmē ieviest seksuālajā dzīvē nedaudz prieka un piedzīvojumu. Katrā ziņā šis pētījums pierāda, ka seksa biežums nav noteicošais seksuālās apmierinātības faktors.